buducamamicka.sk

Zrodenie Európy – Patrik Števík

Tento veľmi obľúbený tovar Zrodenie Európy - Patrik Števík od značky s tradíciou a dobrou povesťou Ikar nájdete u nás právě za výborné peniaze! Na zohnanie práve v akcii za 10,58 EUR.
EAN: 9788089948321
Zrodenie Európy - Patrik Števík
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
10,58 EUR

Popis produktu

Faktografická úvaha ZRODENIE EURÓPY je pútavým exkurzom do dejín európskeho civilizačného okruhu. Multiperspektívny pohľad obohatí snáď každého.
Pozrieť sa na dejiny dnešnými očami nie je možné, o to sa autor Patrik Števík ani nesnaží. Pozerá sa očami doby s tým, že ju aktualizuje a sprítomňuje čitateľovi a pokúša sa s ním interaktívne polemizovať. Ponúka atraktívne presahy rímskych reálií do dnešného sveta, predstavuje pohľad na európsku kultúru ako na syntézu priestorovej rozmanitosti i dejinnej nevyhnutnosti v spojení minulého, prítomného i budúceho. V knihe nechýba veľa hodnotiacich súdov, snažiacich sa získať čitateľov na stranu Rimanov, ktorí dokázali v sebe integrovať to najlepšie z vtedajšieho sveta. Autor ponúka neortodoxný prístup k zaužívanej terminológii, vychádzajúci však z kombinácie dobových termínov a dnešného datovania.
Svojimi názormi na postavenie dnešnej Bratislavy v dobe Rimanov vyvoláva aj mnoho nových otázok.