buducamamicka.sk

# Marína – Daniel Hevier

Veľmi jedinečný kus # Marína - Daniel Hevier od značky s dlhou históriou Ikar je k dispozícii v našej aktuálnej ponuke za výpredajovú cenu! Výhodne teraz u nás za 8,94 EUR.
EAN: 9788081700828
# Marína - Daniel Hevier
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
8,94 EUR

Popis produktu

Nie je veľa publikácií približujúcich umelecké dedičstvo predkov, a týka sa to aj klasických diel slovenskej literatúry, generácii mladých ľudí 21. storočia. Na podobný počin sa podujal Daniel Hevier: doslova „odomknúť“ hádam najznámejšiu skladbu slovenskej poézie súčasným mladým ľuďom. Marínu podľa mena pozná snáď každý Slovák, čo sa však skrýva za týmto „heštegom“, vie už len málokto. Autorovým zámerom bolo prečítať Marínu dnešnými očami (a srdcom), vybrať z nej strofy, ktoré sú pre jej pochopenie najemblematickejšie a priblížiť skladbu výrazovými prostriedkami blízkymi dnešnej mládeži… Možno sa takto podarí preniesť Marínu nielen ako púhy hešteg, ale ako plnokrvné dielo k ďalším generáciám.
Po tejto knižke by mali siahnuť žiaci posledných ročníkov základných škôl, stredoškoláci, vysokoškoláci, ale osloví aj širšiu verejnosť.