buducamamicka.sk

Angličan – David Gilman

Veľa podarený produkt Angličan - David Gilman od spoločnosti so zárukou kvality Ikar je k dispozícii zde teraz za dobrú cenu! Akčná cena 12,22 EUR.
EAN: 9788055182315
Angličan - David Gilman
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
12,22 EUR

Popis produktu

Angličan – David Gilman, Vydavateľ: IKAR, Väzba: Knihy viazané, Rok vydania: 2022, Počet strán: 368 Pred šiestimi rokmi bojoval Dan Raglan ako vojak francúzskej cudzineckej légie v púšti na hranici Mali a Alžírska. Elitná prepadová jednotka, ktorej velil, sa vplyvom protichodných informácií od konkurenčných spravodajských služieb dostala pod ťažkú paľbu. Raglan utŕžil vážne zranenie, a tým sa vojna preňho skončila. No dozvuky bojov pocítil celý svet. V Moskve zastrelí ruská mafia štyroch kriminalistov, na predmestí západného Londýna dôjde k úkladnej vražde aj únosu a dlhoročná operácia spravodajskej služby MI6 je vážne ohrozená.
Len Raglan dokáže oslobodiť muža, ktorého tajomstvo by mohlo zapríčiniť smrť mnohých. Pri plnení úlohy sa dostane do neslávne známeho ruského trestaneckého tábora č. 74, nazývaného Biely orol. Leží asi šesťsto kilometrov na sever od Jekaterinburgu v Sverdlovskej oblasti Ruskej federácie. Svoj trest si v tomto mrazivom očistci, kde vládnu smrť a zákon pomsty, odpykávajú tí najhorší zločinci. No Raglan neprišiel len splniť misiu, hľadá tiež únik pred následkami vlastných činov.
Ako však preniknúť do objektu s najprísnejšou ochranou uprostred zamrznutej krajiny? A ako sa z neho potom dostať?Z anglického originálu The Englishman (Head of Zeus Ltd, UK 2020) preložil Tomáš Kyčina. Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.