buducamamicka.sk

Anatómia: príbeh lásky – Dana Schwartzová

Vysoko kvalitný produkt Anatómia: príbeh lásky - Dana Schwartzová od popredného výrobcu Ikar máte možnosť získať práve teraz v našej ponuke za úplne najnižšiu cenu! V akcii od 17,14 EUR.
EAN: 9788022214148
Anatómia: príbeh lásky -  Dana Schwartzová
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
17,14 EUR

Popis produktu

Anatómia: príbeh lásky, Vydavateľ: Tatran, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 304, Rok vydania: 2023 Gotický román o anatómii lásky v tom najnezvyčajnejšom prostredí

Edinburgh, 1817. Hazel Sinnettovú fascinuje anatómia. Pitve mŕtve žaby, študuje lekárske knihy a túži sa stať chirurgičkou. Jack Currer pracuje v divadle ako kulisár a privyrába si ako oživovač – kradne nebožtíkov z cintorínov a predáva ich telá lekárom či študentom, ktorí sa na nich učia.

Netušia, že ich cesty sa zakrátko pretnú. Odhodlaná Hazel sa totiž prihlási na seminár chýrneho lekára Beechama a dochádza naň prezlečená za muža. Jedného dňa ju však odhalia a vylúčia. Dohodne sa s Beechamom, že bude ďalej študovať súkromne a ak zloží skúšky, dovolia jej pokračovať v lekárskej kariére – a nielen jej, ale aj iným ženám.

Hazel si teda objedná u Jacka mŕtvolu, no jeden nebožtík nestačí, a tak sa Jack stane jej komplicom a nečakane blízkym spoločníkom v honbe za nezvyčajnou kariérou. Vďaka nemu Hazel nielen dôkladne spoznáva ľudské telo a city lásky, navyše na svojom zámku Hawthornden lieči chudobných a pokúša sa vynájsť liek na rímsku horúčku, ktorá pred rokmi spustošila Edinburgh, a teraz sa zdá, že pliaga sa znova vzmáha.

Hazel a Jack, dvaja mladí ľudia z úplne odlišných vrstiev, musia odhaliť tajomstvá pochované nielen v neoznačených hroboch, ale aj v srdci Edinburghu.