buducamamicka.sk

Alica v krajine zázrakov – Lewis Carroll

Často hľadaný produkt Alica v krajine zázrakov - Lewis Carroll od značky s dlhou históriou Slovart ľahko získate v súčasnosti za outletovú cenu! V akcii za cenu 20,42 EUR.
EAN: 9788056659519
Alica v krajine zázrakov - Lewis Carroll
Overiť dostupnosť »
Značka: Slovart
20,42 EUR

Popis produktu

Alica v krajine zázrakov – Lewis Carroll, Väzba: tvrdá s prebalom , Počet strán: 192, Jazyk: slovenský, Rok vydania: 2022 Popredný slovenský ilustrátor Dušan Kállay dostal za ilustrovanie knihy prestížnu Cenu H. Ch. Andersena a počas výstavy k 150. výročiu vydania Alice v krajine zázrakov získalo to slovenské hlavnú cenu Grolier Clubu ako najkrajšie vydanie spomedzi všetkých na svete.
Príbehy o Alici v krajine zázrakov a za zrkadlom, ktoré povymýšľal a spísal ešte v 19. storočí anglický matematik a profesor na univerzite v Oxforde Lewis Carroll, sa stali obľúbenými prakticky na celom svete. Alicu poznajú deti a dospelí rovnako ako Pippi Dlhú pančuchu, Pinocchia alebo Medvedíka Pú. Je známa vec, že matematici majú už z titulu svojho zamestnania neraz veľkú tvorivú fantáziu a zmysel pre obdivuhodné kombinácie, paradoxy a nezmysly. Zmysel pre krásne a bláznivé nezmysly mal aj Lewis Carroll – a jeho Alica sa v tom fantastickom nezmyselnom svete pohybuje s detskou samozrejmosťou a bezstarostnosťou, až dospelí nevychádzajú z údivu. A občas si pritom aj zaveršuje a zaspieva. Jej bláznivé príbehy by mali pobaviť nielen deti, ale aj rodičov či už starých alebo mladých.