buducamamicka.sk

Ako predísť ďalšej pandémii – Bill Gates

Vysoko kvalitný produkt Ako predísť ďalšej pandémii - Bill Gates od dodávateľa kvalitných produktov Ikar k dostaniu teraz skutočne výhodne. Akčná cena už od 20,42 EUR.
EAN: 9788055188089
Ako predísť ďalšej pandémii -  Bill Gates
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
20,42 EUR

Popis produktu

Ako predísť ďalšej pandémii, Vydavateľ: IKAR, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 304, Rok vydania: 2023 Hoci pandémia ochorenia COVID-19 ani zďaleka nie je za nami a vlády na celom svete sa stále vyrovnávajú s jej následkami, súbežne riešia otázku, čo bude ďalej. Ako zabránime tomu, aby nejaká iná pandémia nezahubila milióny ľudí a nezdevastovala svetovú ekonomiku? Môžeme dúfať, že sa to podarí?

Bill Gates verí v kladnú odpoveď a v tejto knihe jasne a presvedčivo argumentuje, prečo je to možné. Dôvodí, že svet by sa mal poučiť z ochorenia COVID-19 a vysvetľuje, čo každý z nás môže urobiť pre to, aby zažehnal podobnú katastrofu. V prvej časti sa snaží čitateľovi predostrieť vedecký pohľad na infekčné choroby, pričom vychádza zo spoločnej poznatkovej bázy popredných svetových odborníkov, ako aj z vlastných skúseností z boja so smrteľnými chorobami v rámci Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov. V ďalších častiach ukazuje, ako môžu národy sveta vďaka vzájomnej spolupráci a v súčinnosti so súkromným sektorom nielenže odvrátiť podobnú pohromu, ale postupne eliminovať všetky respiračné ochorenia vrátane chrípky.
Táto kniha predstavuje nesmierne pôsobivý, ucelený a závažný apel z pera jedného z najvýznamnejších a najefektívnejších mysliteľov a aktivistov našej doby.

Z anglického originálu preložila Zora Ličková.