buducamamicka.sk

Ako dedko Blcha objavil južný pól – Stephanie Marian

Veľa podarený tovar Ako dedko Blcha objavil južný pól - Stephanie Marian od spoľahlivého výrobcu Ikar môžete nájsť v našej online ponuke za výhodnú cenu! Teraz môžete mať za 8,12 EUR.
EAN: 9788055175676
Ako dedko Blcha objavil južný pól - Stephanie Marian
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
8,12 EUR

Popis produktu

Malá blcha, veľké dobrodružstvo!Dedko Blcha rozpráva napínavý príbeh prvej expedície na južný pól. Do Antarktídy sa plaví spolu s posádkou na obrovskom ľadoborci, zažije mrazivú zimu, polárnu noc a vybuduje v Zátoke veľrýb základňu. Na jar sa konečne bádatelia vydajú na dlhú cestu k pólu. Všetci sa tešia, ale ozajstnú radosť pocíti dedko Blcha, až keď tam spolu s Amundsenom zapichne do ľadu nórsku zástavu.

Autorka a ilustrátorka knižky mala originálny nápad! Opísala atmosféru výpravy nie očami ľudí, ale očami malej blchy, ktorá sa jej zúčastní ukrytá v kožušine polárneho psa. Vytvorila tak vtipný, napínavý a zároveň múdry príbeh. Detskému bádateľovi umožňuje na každej stránke knihy, farebne ladenej do tónov krajiny večného ľadu a snehu, objavovať nepoznaný svet. Prostredníctvom obrázkov sa dozvie, čo tvorí výbavu polárnika, ako vyzerá polárna základňa, aké zvieratá žijú v Antarktíde a všeličo iné o jednej z najpútavejších expedícii v dejinách ľudstva. Ilustrovala Stephanie Marian. Pre čitateľov od 4 rokov

Z nemeckého originálu preložila Zuzana Dodoková.