buducamamicka.sk

Ako bolo na počiatku. Korene kresťanstva na Slovensku – Jaro Koprda

V zľave tento produkt Ako bolo na počiatku. Korene kresťanstva na Slovensku - Jaro Koprda od značky s dobrým menom Ikar ľahko môžete nájsť práve dnes v bezva akcii. Práve teraz za skvelú cenu 8,61 EUR.
EAN: 9788089567119
Ako bolo na počiatku. Korene kresťanstva na Slovensku - Jaro Koprda
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
8,61 EUR

Popis produktu

Kniha prináša chronologický prierez prvými storočiami kresťanstva na Slovensku s dôrazom na veľkomoravské obdobie a misiu solúnskych bratov sv. Konštantína-Cyrila a Metoda, pričom veľkú pozornosť venuje sv. Gorazdovi. Autor tiež poukazuje na ďalší vývoj, zdôrazňujúc výnimočné postavenie Nitry a tamojšieho zoborského benediktínskeho kláštora.

Dielo je skromným príspevkom k popularizácii našich starších dejín a k rozširovaniu obzoru širokého okruhu čitateľov, našich súčasníkov, pre ktorých sa môže stať zaujímavým čítaním, žriedlom poznania histórie vlastného národa i povzbudením k hrdosti na naše slávne tradície.

Rok 2013, v ktorom si pripomíname 1150. výročie príchodu vierozvestcov sv. Konštantína-Cyrila a sv. Metoda na naše územie, je príležitosťou uvedomiť si akou príťažlivou, ale aj nevyčerpateľnou témou našich národných dejín je zakoreňovanie kresťanstva u našich predkov – Slovenov a aký veľký vplyv to malo na ďalšie generácie až podnes.