buducamamicka.sk

Aj keď sa všetko skončí – Jens Liljestrand

Tento lacný tovar Aj keď sa všetko skončí - Jens Liljestrand od nášho popredného výrobcu Ikar môžete zaobstarať tu a teraz práve za skvelú cenu. Teraz len za 13,86 EUR.
EAN: 9788055187198
Aj keď sa všetko skončí - Jens Liljestrand
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
13,86 EUR

Popis produktu

Aj keď sa všetko skončí – Jens Liljestrand, Vydavateľ: IKAR, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 488, Rok vydania: 2023 Niektoré veci sa nemenia Je leto a klimatické zmeny dosiahnu nezvratný bod, v ktorom sa život na zemi mení na nočnú moru. Švédsky vidiek spaľujú ničivé požiare a z nič netušiacich dovolenkárov sa stávajú klimatickí utečenci. Priamo v epicentre diania sa nachádza aj Didrik s rodinou. Štyridsaťročný poradca v oblasti PR nemá na výber, ak chce zachrániť svojich blízkych, musí konať ako hrdina, hoci to nemá v povahe. So situáciou sa po svojom vyrovnávajú aj ostatní členovia skupiny. Melissa, ktorá patrí k presvedčeným odporcom teórie klimatických zmien, Didrikov devätnásťročný syn André, ktorý využíva okolnosti a stupňujúce sa násilie na vzburu voči otcovi, a štrnásťročná Vilja. Zoči-voči prírodnej katastrofe a neschopnosti dospelých si ako jediná dokáže zachovať chladnú hlavu a ujať sa vedenia.
Prostredníctvom týchto štyroch navzájom prepojených perspektív vzniká obraz realistickej budúcnosti, ktorá ľudstvu klope na dvere. S prvkami čierneho humoru znázorňuje existenciálny paradox, pretože „aj keď sa všetko skončí“, ľudia ďalej riešia svoje problémy. Tínedžeri sa ďalej zamilúvajú, manželia sa hádajú, ľudia majú krízy osobnosti a deti sa búria proti svojim rodičom. Dokonca aj keď sa realita, tak ako ju každý pozná, rozpadá na kúsky. Fragmenty starého sveta ostávajú a pre ľudstvo predstavujú hrozbu. Nielen na dobré sa totiž zvyká, a tak sa život v klimaticky zničenom prostredí môže rýchlo stať štandardom. Zo švédskeho originálu Även om allt tar slut (Albert Bonniers Förlag, 2021) preložil Jozef Zelizňák.