buducamamicka.sk

Abstrakcia a realita – Piet Mondrian

Neodolateľný produkt Abstrakcia a realita - Piet Mondrian od dodávateľa s dlhou históriou Ikar môžete zohnať u nás trvalo výhodne! Teraz za akčnú cenu 11,47 EUR.
EAN: 9788082370013
Abstrakcia a realita - Piet Mondrian
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
11,47 EUR

Popis produktu

Abstrakcia a realita – Piet Mondrian, Vydavateľ: EURÓPA, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 184, Rok vydania: 2021
Svetoznámy výtvarný umelec Piet Mondrian (pôvodným menom Pieter Cornelis Mondriaan, 7. 3. 1872, Amersfoort – 1. 2. 1944, New York), priekopník abstraktnej maľby, napísal počas svojho plodného života rad teoretických článkov a esejí, osvetľujúcich princípy „nového stvárňovania“ či „neoplasticizmu“ – výtvarnej avantgardy, ktorá vznikla okolo nizozemského umeleckého časopisu De Stijl (1917-1931). Obdobie medzi svetovými vojnami strávil v Paríži, kde pod vplyvom výtvarného kubizmu a módnej teozofie rozvíjal a vo svojej výtvarnej tvorbe do dokonalosti doviedol princípy abstrakcie. Vo svojich príležitostných článkoch sa vyjadroval okrem výtvarného umenia aj k súčasnej hudbe, architektúre a urbanistike, a krátky čas sa takisto venoval literárnemu experimentovaniu. Tesne pred druhou svetovou vojnou emigroval do Londýna a potom do New Yorku, kde zomrel ako svetovo uznávaný umelec.
Prvý slovenský výber z Mondrianovho esejistického a literárneho diela prináša tú jeho časť, ktorá vznikla v čase od roku 1914 do roku 1938 v autorovom rodnom jazyku.