buducamamicka.sk

30 zvierat, vďaka ktorým sme zmúdreli – Patrick Aryee

Akčný produkt 30 zvierat, vďaka ktorým sme zmúdreli - Patrick Aryee značky Ikar možno nájsť práve teraz v našej ponuke v bezva akcii. Výhodne za super cenu 14,68 EUR.
EAN: 9788055188140
30 zvierat
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
14,68 EUR

Popis produktu

30 zvierat, vďaka ktorým sme zmúdreli, Vydavateľ: PRÍRODA, Väzba: Knihy viazané, Počet strán: 304, Rok vydania: 2023 Čo robia zvieratá lepšie ako my? Mohli by nás inšpirovať pri navrhovaní inovatívnej technológie?
Príroda je plná neuveriteľných zázrakov, no môžeme ju brať aj ako špičkové vývojové laboratórium. Z výtvorov prírody starých 3,8 miliardy rokov by sme sa mohli naučiť viac. V knihe nájdete prekvapivé príbehy zo sveta prírody aj odpovede na tieto otázky:
– Ako sa práve kravy stali inšpiráciou pre ekologickejšiu kanalizáciu?
– Boli niektoré vesmírne teleskopy navrhnuté podľa očí homára?
– Prečo vďaka plutvám veľrýb využívame obnoviteľnú energiu efektívnejšie?

Patrick Aryee, biológ a moderátor podcastu BBC, vo svojej knihe podrobne skúma, čo zvieratá robia, aby prežili v drsnej prírode, a pokúša sa zistiť, v čom si z nich môžeme brať príklad pri prekonávaní výziev modernej spoločnosti.

Z anglického originálu 30 Animals That Made Us Smarter vydaného vo vydavateľstve BBC Books preložili Kristína Nováková a Romana Švecová. Vyšlo vo vydavateľstve IKAR, a.s. v roku 2023.