buducamamicka.sk

30 životov – Alžbeta Pňačeková a kolektív

Veľmi žiadaný produkt 30 životov - Alžbeta Pňačeková a kolektív od výrobcu s dobrým menom Ikar máte možnosť nakúpiť tu teraz práve za priaznivú cenu. Momentálne k dispozícii za 6,10 EUR.
EAN: 9788089950935
30 životov - Alžbeta Pňačeková a kolektív
Overiť dostupnosť »
Značka: Ikar
6,10 EUR

Popis produktu

„Osud mieša karty, my hráme,“ napísal nemecký filozof Arthur Schopenhauer. O tom, ako ich zamiešal 30 známym Slovákom, je táto kniha. Prečítajte si, čo ste ešte nečítali o Hane Hegerovej, Marekovi Brezovskom, Petrovi Pišťankovi Rudolfovi Slobodovi či Eve Kostolányiovej. A o mnohých ďalších.

Kniha vznikla na základe úspešného seriálu Pohnuté osudy, ktorý každý týždeň už niekoľko rokov vychádza v HN magazíne – magazíne Hospodárskych novín. Prináša neznáme zákutia zo života večných rebelov. Ale aj tých, čo vzdorovali režimu, bojovali s vnútornými démonmi či žili až príliš krátko a intenzívne. K tomu sa pridávajú smutní hrdinovia.

Zistite, prečo sa Božena Slančíková Timrava nikdy nevydala, ako eštebáci trápili prvého slovenského bojovníka za práva gejov Imricha Matyáša a čo sa skrývalo pod maskou Jozefa Vašáryho, otca dvoch našich známych herečiek.

Dielo obsahuje okrem zaujímavosti cenné fotografie. Autormi sú redaktori Hospodárskych novín a Daniel Hevier ml.